Vaatler

Yeni yatırımlar ve yeni projelerle Başakşehir hızla kalkınacak; Tüm halkımız hak ettiği çağdaş yaşam koşullarına kavuşacak.

Mesut Öksüz > Vaatler > Kültür ve Sanat

Osmanlı Devleti’nde ordunun modernleşme hareketinin baş eseri olan, ancak ilgisizlikten harabeye dönüşen Azatlı Baruthanesi restore edilerek kentin kültür envanterine yeniden kazandırılacak. Geçmiş medeniyetlerin ve yerleşimlerin tarihi ve kültürel izlerini barından ilçemizdeki pek çok kültür varlığı yıllardır atıl şekilde kaderine terk edilmiş durumda. Restorasyon ve rehabilitasyon projeleriyle başta Baruthane olmak üzere ihmal edilmiş alanları niteliğine göre [...]

Projeyi İncele
Kentsel tasarım uygulamalarıyla sanatçılarımız ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerimiz, kent içi uygun mekânları renklendirecek. Başakşehir, kültür sanatın sokaklarda hayat bulduğu, ilham veren, canlı ve üretken bir yerleşime dönüşecek.

Projeyi İncele
İlçemizin İmar Planı’nda kültürel tesis alanı olan yerlere, mahallerimize değer katacak, insanımızın gelişimine katkı sunacak Kültür Merkezleri kuracağız. Kültür sanat etkinleri ile beceri ve sosyal gelişim programlarına ev sahipliği yapacak olan kültür merkezlerimiz, kültür sanatın tüm dallarında etkinlikler, çeşitli eğitim programları ve sosyal girişimlerle mahallelerimize renkli bir hayat getirecek.

Projeyi İncele