Vaatler

Yeni yatırımlar ve yeni projelerle Başakşehir hızla kalkınacak; Tüm halkımız hak ettiği çağdaş yaşam koşullarına kavuşacak.

Mesut Öksüz > Vaatler > Eğitim

Öğrenci yurdu, kültür merkezi, tiyatro, meslek akademisi ve yaşam merkezinin aynı çatı altında buluşacağı kampüste, gençlerimiz çok yönlü bilgi ve tecrübe edinecek; dinlenme, eğlenme ve çeşitli programlarla geleceğe sağlam adımlarla yürüme imkânı bulacak.

Projeyi İncele
Eğitim öğretimde tüm çocuklarımız ve gençlerimiz için fırsat eşitliği temelinde yeni eğitim yatırımlarına destek vereceğiz. Kamu ve özel kurumların iş birliğinde ilçemize yeni devlet okulları inşa edeceğiz. Okulu olmayan mahallelerimizden başlayacak projelendirme süreciyle, Başakşehir’e çağdaş eğitim kurumları kazandıracağız.

Projeyi İncele
İlçemizin çocuklarına eşit ve adil eğitim fırsatı sunmak ve çalışan annelerimizin yükünü azaltmak amacıyla, tüm mahallelerimize en az 1 kreş açacağız. 3-6 yaş aralığındaki çocukların erken dönem eğitimlerinde, yaşıtlarıyla bir arada keyifli vakit geçirebilecekleri, eşit imkânlardan yararlanacakları bir ortam sunacağız. Miniklerimiz kahvaltı, öğle ve ikindi öğünlerini kreşlerde yiyecek; serbest oyunlarla, dil gelişimlerini destekleyen etkinliklerle, atölyelerle, [...]

Projeyi İncele